برای شاعر شدن چقدر زمان لازمه؟

برای شاعر شدن چقدر زمان لازمه؟

این موضوع برای همه ی آدمها هست که وقتی کاری رو شروع میکنند دوست دارند زود به نتیجه برسند ولی خیلی از کارها بخصوص هنر چیزی نیست که بشه به سرعت بدست آورد و زمان میبره تا کسی بتونه در هنر خودش رو پیدا کنه و بدونه با خودش و هنرش قراره چیکار کنه و سطح خودش رو بسنجه و حتی باز اگه به تلاش بیشتر نیاز هست به تمرین و تکرار ادامه بده تا جایی که واقعا به مرحله ی خوبی برسه.

هنری مثل شعر ، باید در تمام مراحل چه شروع و چه نتیجه همراه با اشتیاق باشه چون هنر مسابقه نیست که بگیم باید زودتر برنده بشیم، هنر رود جاری هست که باید از در جریان بودنش لذت برد.

اگه دلتون میخواد سریع تر به نتیجه برسید باید بیشتر تلاش کنید تا در زمان کمتری بتونید موفقیت رو کسب کنید اما تصور نکنید بدون گذر زمان و بدون تمرین میشه موفق بود.

شاعر با شعر حرف میزنه ، پس چرا باید برای حرف زدن عجله کرد؟ میشه همیشه شعر نوشت و به مرور زمان بهتر شد.

ناکامی در سرودن برای خیلی از شاعرها در اوایل سرودن اتفاق میوفته و خیلی آدم رو خسته میکنه تا اندازه ای که میخوای بیخیال شاعری بشی، ولی اگه کسی طرز نگاهش رو نسبت به شعر اینطور قرار بده که خودش رو مشتاق و بی قرار شعر بدونه و بگه اگر من شعر رو رها کنم به علاقه ی خودم پشت کردم و از طرفی سرودن شعر رو برای خودش مثل نفس حیاتی بدونه به سادگی دست از تلاش بر نمیداره.

پیشرفت در هدفی وجود نداره که برای شما سرگرمی هست، شما وقتی به سطح بالاتری میرسید که خیلی جدی برای هدفتون تلاش کنید.

و نکته ی آخر اینکه تلاش بدون دقت فایده نداره و تمرکز و دقت لازمه ی تلاش شماست.

 


Join to Channel

کوتاه فکری های مردم را حریفی نیست